Nie chcę, filmu. Chcę tylko fotografa.

Film ślubny? Po co? Kto to będzie oglądał? Z takimi pytaniami spotykaliśmy się m.in. na targach ślubnych. Najczęściej te wątpliwości dotykają Młodych na etapie szacowania budżetu i kompletnie nas nie dziwi takie nastawienie. Tym bardziej, jeśli ma się w pamięci filmy naszych rodziców. Choć i w obecnych czasach mogą zdarzyć się produkcje przesiąknięte formą reportażu. Dochodzi do tego również samoocena i wyobrażenie poparte wcześniejszymi doświadczeniami lub jego brakiem. Dlaczego warto zainwestować w nawet najkrótszy, ale profesjonalnie nagrany film? I dlaczego to Rafaello Film Weddings powinno się zlecić jego produkcję?

To co usłyszycie od każdego filmowca, to to, że pamiątka w formie filmu stanowi dopełnienie do fotografii. Nawet najbardziej artystyczny i dopracowany reportaż nie jest w stanie oddać tego, jak brzmiał głos w momencie przysięgi, co dokładnie mówili rodzice w momencie błogosławieństwa, jakie reakcje malowały się na twarzach, jak bawili się goście, co ktoś powiedział, kto zrobił lub powiedział coś nieoczekiwanego. Można tak wymieniać bez końca. 

Pojawiają się również głosy za tym, że przecież każdy ma telefon. Ktoś na pewno coś nagra, to się potem „jakoś poskleja”. No cóż… Widzieliście takie filmy? Ja się cicho pod nosem uśmiech na wspomnienie z własnego ślubu. Oczywiście mieliśmy profesjonalistów na swoim weselu. Oprócz nich, dosłownie ścianę amatorskich fotoreporterów w postaci naszych cioć i wujków. Do tej pory nie dostałam tego, co nagrali. Jedynie a’propos rodzinnych spotkań pokazywali nam swoje nagrywki. Eeee no nie ubiegałam się o przesłanie ich. Mam też doświadczenie moich znajomych, którzy wykazali się determinacją by dotrzeć i zebrać to co nagrali goście. Udało im się. Jednak w efekcie pamiątka nie powstała, a gdy pojawia się na spotkaniach temat filmu, każdemu doradzają, by brali filmowców wskazując własną błędną decyzje w tym temacie. 

Kiedy zdecydowaliśmy się rozpocząć przygodę w branży weselnej, postawiliśmy sobie jasny cel. Film ma działać na emocje, ma utrzymywać uwagę na najwyższym poziomie zaangażowania i pozostawiać uczucie niedosytu. Wiedzieliśmy dokładnie, co nie podobało nam się w filmach, które oglądaliśmy. Były za długie. Nudne. Pojawił się pomysł, aby oprzeć strukturę filmu na koncepcji teledysku. Krótkie kadry przeplecione longami tylko z kluczowych momentów, jak błogosławieństwo (pod warunkiem, że rodzice Młodych istotnie przygotowali przemówienia), przysięga, pierwszy taniec i jeden wybrany utwór z bloku muzycznego, który ściągnął na parkiet największą grupę tańczących. Dzięki takim zabiegom, filmy trwają najczęściej godzinę. W wyjątkowych sytuacjach, przy bardzo bogatej ilości atrakcji i zabaw oddawaliśmy filmy wydłużone, maksymalnie do półtorej godziny. Selekcja kadrów jest rygorystyczna, a to co działa na sztuczne wydłużenie filmu trafia do opcji otrzymania przez zamawiających surowych materiałów. 
Dlaczego to właśnie Rafaello Film Weddings powinno wykonać dla Was film ślubny? A widzieliście tańczących kamerzystów? To co odróżnia nas w branży to przede wszystkim styl filmowania z środka akcji. Nawiązujmy relacje z każdym gościem weselnym, skracamy dystans, rozbrajamy uśmiechem i stosownymi żartami. Bawimy się dosłownie, razem z gośćmi. Oprócz otrzymania harmonogramu od Państwa Młodych, mamy również własną listę pytań, którą wysyłamy na kilka dni przed weselem by znać jak najwięcej szczegółów i stworzyć wspomagający plan działania. Zaglądając na nasz fanpage czy portal weselezklasa.pl przeczytacie powtarzającą się w opinii zdanie, że przy nas cały stres przed kamerą opada. Bo jak tu się tremować, przy tak wesołym towarzystwie? 

1 Response

Leave a Reply